Technologia coraz częściej i odważniej działa w służbie medycyny. Rozwiązuje problemy do tej pory będące blokadą, daje coraz więcej informacji nie tylko na temat chorób, ale ludzkiego organizmu w ogóle. 21 marca w Warszawie odbędzie się poświęcona tym zagadnieniom konferencja – “Technologie w medycynie”. Miło nam poinformować, że nasz portal CyfrowySzpital.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Najwięksi specjaliści łączący medycynę i technologie
Konferencja zgromadzi doktorów, inżynierów, profesorów, którzy każdego dnia pokazują, jak technologia może uzupełniać medycynę, jak może wspierać procesy leczenia, zarządzanie jednostkami służby zdrowia.
Wśród gości zaproszonych do eksperckiej debaty w czasie konferencji znajdują się m.in.: dr Anna Gawrońska (GS1-Polska), mgr inż. Agnieszka Sopel (Katedra i Klinika Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Prezes Zarządu Instytutu Inżynierii Klinicznej), dr Dobrawa Biadun (dr. nauk prawnych, radca prawny, legislator, specjalista w zakresie prawa medycznego i procedury administracyjnej, ekspertka Konfederacji Lewiatan) oraz Marcin Laskowski (Country Manager Poland, Extreme Networks).
Jeden temat – wiele perspektyw
Rozmowy o technologii w medycynie to nie tylko doniesienia o najnowszych konstrukcjach robotów na sali operacyjnej. W prelekcjach specjalistów zostaną poruszone tematy takie, jak serializacja i bezpieczeństwo terapii lekowej – poświęcone temu będzie wystąpienie dr Anny Gawrońskiej „Kody kreskowe w szpitalu. Bezpieczna farmakoterapia, bezpieczny pacjent”.
Inżynierską perspektywą na błędy popełniane w zakresie sprzętu medycznego podzieli się mgr inż. Agnieszka Sopel. Poruszone zostaną również kwestie prawne w wystąpieniu dr Dobrawy Biadun – „Prawo a nowe technologie – spojrzenie z perspektywy pacjenta”.
Podczas Konferencji „Technologie w medycynie” można będzie również skorzystać z wiedzy ekspertów i doświadczeń praktyków. Systemy wspierające zarządzanie placówką medyczną, RODO w placówkach ochrony zdrowia, telemedycyna jako innowacyjna forma świadczenia usług, nowoczesne metody kontaktu z pacjentem, zastosowanie druku 3D w medycynie, zarządzanie finansami, a nawet marketing medyczny – to tylko niektóre z tematów, które czekają na uczestników konferencji.
Dokumentacja medyczna – specjalny blok merytoryczny
W związku z coraz mocniejszym skupieniem uwagi na kwestie ochrony danych osobowych, organizatorzy konferencji „Technologie w medycynie” postanowili poświęcić specjalny blok dokumentacji medycznej. Na co zwrócić uwagę? Jak pracować z e-dokumentacją? Jak chronić informacje przed niepożądanym udostępnieniem? Do odpowiedzi na te pytania przybliży blok pt. „Dokumentacja medyczna w postaci elektronicznej, jej udostępnianie i wymiana pomiędzy podmiotami leczniczymi”.
W czasie merytorycznej sesji prelegenci – przedstawiciele współpracujących organizacji – podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat dokumentacji medycznej, jej aspektów techniczny, medyczny i prawny.
W prezentacjach głos zabiorą eksperci: Roman Radomski (Prezes Polskiego Stowarzyszenia HL7) oraz Sebastian Bojanowski (Przewodniczący Komitetu Technicznego PS HL7), Wojciech Lorens (Dyrektor ds. Projektów w Medicover) oraz Andrzej Osuch (Director of Business Transformation w LUX MED), Piotr Najbuk (Senior Associate w Domanski Zakrzewski Palinka) oraz Jan Pachocki (Associate w Domanski Zakrzewski Palinka).
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają materiały konferencyjne oraz możliwość konsultacji z Ekspertami. Przedstawiciele publicznych i prywatnych placówek ochrony zdrowia mają zapewniony bezpłatny udział w konferencji.
Opraciowanie wlasne/Redakcja
Źródła:
- Materiały organizatora
- pirbinstytut.pl
- cyfrowyurzad.pl