Mednavi to jedna z najnowszych aplikacji medycznych, wspierających chorych na raka. Jest bardzo przydatna podczas profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia choroby nowotworowej. Czym wyróżnia się spośród innych? Opiera się na swego rodzaju… nawigacji.
Mednavi – aplikacja dla chorych na raka
Aplikacja medyczna Mednavi jest jednym z ciekawszych narzędzi stworzonych dla chorych na raka. Przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich.
Pomysłodawcą i twórcą aplikacji medycznej dla chorych na raka jest Ina Dźwierzyńska, u której wykryto guza mózgu. Pacjentka przeszła leczenie onkologiczne, a podczas terapii wpadła na pomysł stworzenia systemu, programu, który konkretnie wspierałby pacjentów.
Mednavi jest aplikacją medyczną, która łączy ze sobą funkcję “Jak się leczyć?” z “Gdzie się leczyć?”. Można sprawdzić w niej schematy leczenia oraz ścieżki terapeutyczne poszczególnych nowotworów, m.in. raka piersi, jelita grubego, prostaty, żołądka, trzustki, jajnika oraz mózgu. Aplikacja wciąż się rozwija i jest aktualizowana o kolejne typy nowotworów.
Ponadto aplikacja Mednavi umożliwia przegląd około 600 szpitali i innych placówek medycznych, a także zawiera porady ekspertów. Każdy użytkownik aplikacji medycznej znajdzie również w niej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania osób zmagających się z rakiem. Zainstalować ją można na smartfonie, komputerze oraz tablecie.
Większość treści w narzędziu Mednavi dostępna jest w formie bezpłatnej. Istnieje również konto premium, dzięki któremu każdy użytkownik może zadawać konkretne pytania i uzyskiwać odpowiedzi ekspertów.
Nawigacja medyczna Mednavi
Aplikacja medyczna Mednavi, zwana też nawigacją, posiłkuje się informacjami zawartymi w wyszukiwarkach NFZ, rejestrach oraz kontraktach, które zawarły ośrodki onkologiczne. Aplikacja, dokonując analizy, przedstawia każdemu użytkownikowi propozycje wyboru placówek onkologicznych, w których warto rozpocząć leczenie.
Nawigacja medyczna Mednavi, poleca placówki z największą praktyką i doświadczeniem w terapii danego rodzaju nowotworu. Wszystkie schematy leczenia zawarte w nawigacji stworzone zostały dzięki współpracy z polskimi lekarzami, lecz warto wiedzieć, że uwzględniają również wytyczne europejskich onkologów.
Mobilne aplikacje dla chorych na raka
Oprócz medycznej aplikacji Mednavi, na rynku dostępnych jest kilka ciekawych narzędzi przeznaczonych dla osób chorych na raka. Jednym z nich jest Onkoteka. Ta mobilna aplikacja zawiera zbiór 30 poradników przeznaczonych pacjentom onkologicznym i jest kompendium wiedzy na temat choroby nowotworowej. Zawarte w niej informacje zawierają kluczowe zagadnienia związane z procesem leczenia.
Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom pacjentów onkologicznych, Polska Grupa Raka Płuca stworzyła aplikację Pulmolnfo. Jest ona wsparciem dla chorych, którzy otrzymali diagnozę i są przed etapem przystąpienia do procesu leczenia, w jego trakcie lub już go zakończyli. Aplikacja Pulmolnfo zawiera zbiór wiedzy o raku płuc oraz spis kontaktów do miejsc świadczących pomoc z zakresu medycznego, rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i psychologicznego. Narzędzie umożliwia również pacjentom śledzenie swojego procesu leczenia krok po kroku. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.
CanCell Cancer jest aplikacją onkologiczną powstałą z inicjatywy Narodowego Funduszu Zdrowia. Narzędzie skierowane jest głównie dla osób zdrowych, lecz o podwyższonym ryzyku zachorowania na nowotwór. Monitoruje dietę, aktywność fizyczną oraz sugeruje wykonanie niezbędnych badań i wizyt u specjalistów, chcąc tym samym zapobiegać zapadalności na choroby nowotworowe.
Aplikacja wymaga systemu iOS 9.0 lub nowszego i zgodna jest z urządzeniami: iPhone oraz iPod touch.
Ogromnym wsparciem dla wszystkich kobiet zmagających się z rakiem piersi jest również mobilna aplikacja, którą z myślą o swoich pacjentkach, stworzyli specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
Aplikacje mobilne o tematyce medycznej wciąż zyskują na popularności. Pomagają podczas diagnostyki, profilaktyki, leczenia wielu chorób, a nawet ułatwiają życie specjalizującym się lekarzom (jak np. aplikacja “Speck”). Zawierają szereg ważnych oraz niezbędnych informacji, stając się bezcennym źródłem wiedzy dla wielu chorych.
Opracowanie własne/Redakcja
Źródło: