Dla Pacjenta

Mednavi – medyczna nawigacja dla chorych na raka

kobieta korzystająca ze smartfona

Mednavi to jedna z najnowszych aplikacji medycznych, wspierających chorych na raka. Jest bardzo przydatna podczas profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia choroby nowotworowej. Czym wyróżnia się spośród innych? Opiera się na swego rodzaju… nawigacji.

 

Mednavi – aplikacja dla chorych na raka

Aplikacja medyczna Mednavi jest jednym z ciekawszych narzędzi stworzonych dla chorych na raka. Przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich.

Pomysłodawcą i twórcą aplikacji medycznej dla chorych na raka jest Ina Dźwierzyńska, u której wykryto guza mózgu. Pacjentka przeszła leczenie onkologiczne, a podczas terapii wpadła na pomysł stworzenia systemu, programu, który konkretnie wspierałby pacjentów.

Mednavi jest aplikacją medyczną, która łączy ze sobą funkcję “Jak się leczyć?” z “Gdzie się leczyć?”. Można sprawdzić w niej schematy leczenia oraz ścieżki terapeutyczne poszczególnych nowotworów, m.in. raka piersi, jelita grubego, prostaty, żołądka, trzustki, jajnika oraz mózgu. Aplikacja wciąż się rozwija i jest aktualizowana o kolejne typy nowotworów. 

Ponadto aplikacja Mednavi umożliwia przegląd około 600 szpitali i innych placówek medycznych, a także zawiera porady ekspertów. Każdy użytkownik aplikacji medycznej znajdzie również w niej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania osób zmagających się z rakiem. Zainstalować ją można na smartfonie, komputerze oraz tablecie.

Większość treści w narzędziu Mednavi dostępna jest w formie bezpłatnej. Istnieje również konto premium, dzięki któremu każdy użytkownik może zadawać konkretne pytania i uzyskiwać odpowiedzi ekspertów.

 

Nawigacja medyczna Mednavi

Aplikacja medyczna Mednavi, zwana też nawigacją, posiłkuje się informacjami zawartymi w wyszukiwarkach NFZ, rejestrach oraz kontraktach, które zawarły ośrodki onkologiczne. Aplikacja, dokonując analizy, przedstawia każdemu użytkownikowi propozycje wyboru placówek onkologicznych, w których warto rozpocząć leczenie.

Nawigacja medyczna Mednavi, poleca placówki z największą praktyką i doświadczeniem w terapii danego rodzaju nowotworu. Wszystkie schematy leczenia zawarte w nawigacji stworzone zostały dzięki współpracy z polskimi lekarzami, lecz warto wiedzieć, że uwzględniają również wytyczne europejskich onkologów.

 

Mobilne aplikacje dla chorych na raka

Oprócz medycznej aplikacji Mednavi, na rynku dostępnych jest kilka ciekawych narzędzi przeznaczonych dla osób chorych na raka. Jednym z nich jest Onkoteka. Ta mobilna aplikacja zawiera zbiór 30 poradników przeznaczonych pacjentom onkologicznym i jest kompendium wiedzy na temat choroby nowotworowej. Zawarte w niej informacje zawierają kluczowe zagadnienia związane z procesem leczenia.

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom pacjentów onkologicznych, Polska Grupa Raka Płuca stworzyła aplikację Pulmolnfo. Jest ona wsparciem dla chorych, którzy otrzymali diagnozę i są przed etapem przystąpienia do procesu leczenia, w jego trakcie lub już go zakończyli. Aplikacja Pulmolnfo zawiera zbiór wiedzy o raku płuc oraz spis kontaktów do miejsc świadczących pomoc z zakresu medycznego, rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i psychologicznego. Narzędzie umożliwia również pacjentom śledzenie swojego procesu leczenia krok po kroku. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

CanCell Cancer jest aplikacją onkologiczną powstałą z inicjatywy Narodowego Funduszu Zdrowia. Narzędzie skierowane jest głównie dla osób zdrowych, lecz o podwyższonym ryzyku zachorowania na nowotwór. Monitoruje dietę, aktywność fizyczną oraz sugeruje wykonanie niezbędnych badań i wizyt u specjalistów, chcąc tym samym zapobiegać zapadalności na choroby nowotworowe.

Aplikacja wymaga systemu iOS 9.0 lub nowszego i zgodna jest z urządzeniami: iPhone oraz iPod touch.

Ogromnym wsparciem dla wszystkich kobiet zmagających się z rakiem piersi jest również mobilna aplikacja, którą z myślą o swoich pacjentkach, stworzyli specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. 

Aplikacje mobilne o tematyce medycznej wciąż zyskują na popularności. Pomagają podczas diagnostyki, profilaktyki, leczenia wielu chorób, a nawet ułatwiają życie specjalizującym się lekarzom (jak np. aplikacja “Speck”). Zawierają szereg ważnych oraz niezbędnych informacji, stając się bezcennym źródłem wiedzy dla wielu chorych.

 

 

Opracowanie własne/Redakcja

Źródło:

Podobne artykuły

BIOPRINTING – nadzieja transplantologii

Redakcja

E-zdrowie – jak przebiega wdrażanie systemu?

Redakcja

E-skierowanie – krok w kierunku informatyzacji systemu ochrony zdrowia

Redakcja
Wczytuję...

Ta strona używa plików cookies. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Lideo Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu (54-613) przy ul. Krzemienieckiej 120, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000042067, NIP: 8992216249, o kapitale zakładowym w wysokości 250.000,00 zł (“Spółka”). Mogą Państwo skontaktować się ze Spółką również poprzez wiadomość e-mail na adres kontakt@lideo.tech
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu – odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym.
 3. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych objętych formularzem stanowi wyrażona przez Państwa zgoda na ich przetwarzanie w ww. celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
 4. Państwa zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Spółkę jest dobrowolna i nie są Państwo zobowiązani do jej wyrażenia, jest jednak konieczna celem odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu – co wobec braku zgody nie będzie możliwe.
 5. Odbiorcą Państwa danych osobowych objętych formularzem jest wyłącznie Spółka, a  Państwa dane przetwarzać będą wyłącznie upoważnieni do tego pracownicy Spółki.
 6. Państwa dane osobowe będą przechowywane do momentu cofnięcia zgody na ich przetwarzanie, wyrażenia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania lub zgłoszenia Spółce żądania ich usunięcia – co mogą Państwo uczynić listownie na adres siedziby Spółki, w formie wiadomości e-mail na adres kontakt@lideo.tech lub w inny sposób wskazany w kierowanych do Państwa wiadomościach e-mail.
 7. Mają Państwo prawo do żądania od Spółki dostępu do danych osobowych dotyczących Państwa, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia tych danych.
 8. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z  prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem).
 9. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 10. Państwa dane osobowe będą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na dopasowaniu naszej oferty do państwa potrzeb na podstawie historii zakupów, co skutkować będzie wysyłaniem do Państwa oferty o treści dostosowanej do Państwa preferencji.
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Lideo Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu (54-613) przy ul. Krzemienieckiej 120, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000042067, NIP: 8992216249, o kapitale zakładowym w wysokości 4.972.900,00 zł, wpłaconym w całości (“Spółka”). Mogą Państwo skontaktować się ze Spółką również poprzez wiadomość e-mail na adres kontakt@lideo.tech.
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu – odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym. Niezależnie od tego, Państwa dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych Spółki.
 3. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych objętych formularzem stanowi prawnie uzasadniony interes Spółki, to jest odpowiedź na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym, a dotyczące działalności Spółki, jak również interes marketingowy (promocja produktów i usług Spółki) – a zatem art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
 4. Odbiorcą Państwa danych osobowych objętych formularzem jest Spółka, a  Państwa dane przetwarzać będą wyłącznie upoważnieni do tego pracownicy Spółki. Spółka może powierzyć przetwarzanie Państwa danych swoim usługodawcom, w szczególności obsługujących jej systemy teleinformatyczne.
 5. Państwa dane osobowe będą przechowywane do momentu wyrażenia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania lub zgłoszenia Spółce żądania ich usunięcia – co mogą Państwo uczynić listownie na adres siedziby Spółki, w formie wiadomości e-mail na adres kontakt@lideo.tech lub w inny sposób wskazany w kierowanych do Państwa wiadomościach e-mail.
 6. Mają Państwo prawo do żądania od Spółki dostępu do danych osobowych dotyczących Państwa, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia tych danych.
 7. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 8. Inspektorem Ochrony Danych jest r. pr. Maciej Skory, dane do kontaktu: r. pr. Maciej Skory, Rynek 7, 50-106 Wrocław, iod.lideo@iurico.pl, nr tel.: +48 71 344 56 59.
 9. Dane osobowe mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na dopasowaniu naszej oferty do Państwa potrzeb, np. na podstawie faktu Państwa zatrudnienia w określonym podmiocie – co może skutkować kierowaniem do Państwa oferty o treści dostosowanej do Państwa preferencji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lideo S.A. z siedzibą we Wrocławiu moich danych osobowych objętych powyższym formularzem, celem kontaktu ze mną w przedmiocie moich pytań lub wątpliwości ujętych w powyższym formularzu.

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Lideo Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu (54-613) przy ul. Krzemienieckiej 120, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000042067, NIP: 8992216249, o kapitale zakładowym w wysokości 4.972.900,00 zł, wpłaconym w całości (“Spółka”). Mogą Państwo skontaktować się ze Spółką również poprzez wiadomość e-mail na adres kontakt@lideo.tech.
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu – odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym. Niezależnie od tego, Państwa dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych Spółki.
 3. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych objętych formularzem stanowi prawnie uzasadniony interes Spółki, to jest odpowiedź na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym, a dotyczące działalności Spółki, jak również interes marketingowy (promocja produktów i usług Spółki) – a zatem art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
 4. Odbiorcą Państwa danych osobowych objętych formularzem jest Spółka, a  Państwa dane przetwarzać będą wyłącznie upoważnieni do tego pracownicy Spółki. Spółka może powierzyć przetwarzanie Państwa danych swoim usługodawcom, w szczególności obsługujących jej systemy teleinformatyczne.
 5. Państwa dane osobowe będą przechowywane do momentu wyrażenia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania lub zgłoszenia Spółce żądania ich usunięcia – co mogą Państwo uczynić listownie na adres siedziby Spółki, w formie wiadomości e-mail na adres kontakt@lideo.tech lub w inny sposób wskazany w kierowanych do Państwa wiadomościach e-mail.
 6. Mają Państwo prawo do żądania od Spółki dostępu do danych osobowych dotyczących Państwa, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia tych danych.
 7. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 8. Inspektorem Ochrony Danych jest r. pr. Maciej Skory, dane do kontaktu: r. pr. Maciej Skory, Rynek 7, 50-106 Wrocław, iod.lideo@iurico.pl, nr tel.: +48 71 344 56 59.
 9. Dane osobowe mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na dopasowaniu naszej oferty do Państwa potrzeb, np. na podstawie faktu Państwa zatrudnienia w określonym podmiocie – co może skutkować kierowaniem do Państwa oferty o treści dostosowanej do Państwa preferencji.

Wyrażam zgodę na korzystanie przez Spółkę z telekomunikacyjnego urządzenia końcowego w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego, z wykorzystaniem mojego numeru telefonu wskazanego w formularzu, zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki na adres mojej poczty e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lideo S.A. z siedzibą we Wrocławiu (“Spółka”) moich danych osobowych objętych powyższym formularzem w celach marketingowych, a w tym marketingu bezpośredniego, tj. przesyłania na wyżej wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w postaci newslettera oraz prezentacji oferty Spółki w formie kontaktu telefonicznego.