Nowe narzędzia w szpitalach, oprogramowanie i zarządzanie danymi, systemy niezbędne dla e-dokumentów – to tylko kilka przykładów wkraczania technologii w świat medycyny. Swoista współpraca tych dwóch obszarów zatacza coraz szersze kręgi. Słyszymy coraz częściej o telemedycynie. To jej będzie poświęcona tegoroczna konferencja MEDmeetsTECH. Lideo S.A., twórca portalu CyfrowySzpital.pl, jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia. O doświadczeniach z polskiego rynku opowiadać będzie Marcin Gieracz – Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający w Lideo S.A., w wystąpieniu „Cyfrowy szpital przyszłości”.
Miejsce spotkań innowatorów
Konferencja MEDmeetsTECH poświęcona będzie w całości zagadnieniu telemedycyny. Wystąpienia, debaty pokażą to zjawisko z wielu perspektyw: zarządzających szpitalami, pracowników służby zdrowia, projektantów aplikacji, start-upów, firm dostarczających telemedyczne narzędzia. Cenna będzie również perspektywa praktyczna – osób, które już realizują założenia opieki zdrowotnej w formie telemedycyny w… Szwajcarii.
Tym razem spotkanie będzie „podzielone” na dwie ścieżki.
Ścieżka 1: dla biznesu
Prelekcje, dyskusje dedykowane reprezentantom firm, decydentom, osobom, które odpowiadają za wdrażanie technologicznych innowacji na rynku medycznym i w instytucjach. W końcu – każde takie wdrożenie to mierzenie się z wyzwaniami: przekonaniami, potrzebami użytkowników, ale również przepisami i ustawodawstwem.
Oprócz oczywistej przestrzeni na dzielenie się doświadczeniami z działań na rzecz coraz szerszego wykorzystania technologii w medycynie (szczególnie w czasie debaty „Startupy i rynek medyczny – jak skutecznie współpracować?”), pojawi się dużo spojrzeń w przyszłość. Raport o rynku startupów medycznych przedstawi Agnieszka Brytan-Jędrzejowska (Dyrektor Zarządzający Atena Research & Consulting) oraz Janusz Kowalski z MEDmeetsTECH.
W czasie konferencji zainaugurowana zostanie działalność Akademii BioMed PFR, a o szczegółach jej działalności opowie Emma Baines (Radca Polityczny Ambasady Brytyjskiej w Warszawie), Rozalia Urbanek (Dyrektor Inwestycyjny w PFR Ventures) oraz Magdalena Gajownik (Menadżer w Departamencie Rozwoju Innowacji PFR).
Garść inspiracji dotyczących e-zdrowia dostarczy sesja „e-Helath swiss made”. O tym, jak telemedycyna jest wdrażana w Szwajcarii i jakie korzyści dla lekarzy, pacjentów, dla służby zdrowia przyniosła opowiedzą prelegenci: Marzena Mikosz (Swiss Haven), mec. Michele Kappeler (partner kancelarii Good & Partner Rechtsanwalte AG), Izabela Sośnicka-Lipa.
Ścieżka 2: dla startupów
Druga ścieżka została zaprojektowana specjalnie dla osób tworzących start-upy. Dobre praktyki wchodzenia na rynek polski i zagraniczny, ochrona własności intelektualnej – to tylko niektóre z zagadnień, które będą poruszone w czasie wystąpień prelegentów. Co więcej – organizatorzy konferencji zadbali również o czas na zdobycie wiedzy praktycznej. Dla startupowców przygotowali specjalne warsztaty poświęcone skalowaniu (prowadzący: dr Damian Andrzejewski) oraz współpracy między startupem i korporacją (prowadzący: Łukasz Borycki, Marcin Koprowski).
Inspiracji dostarczy prezentacja polskich startupów: SiDLY, MindMe, SmartMedics, Babydoc24, SynappseHealth, BrainScan.AI.
Lideo patronuje wydarzeniu!
Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Lideo, które nie tylko obserwuje i kibicuje cyfryzacji służby zdrowia, ale również wdraża innowacje na rynku medycznym. Marka objęła konferencję MEDmeetsTECH patronatem merytorycznym.
Czy opieka zdrowotna w Polsce będzie zmieniała swoje oblicze? Miejmy nadzieję, że zmiany które już się dzieją i inspiracje, które możemy czerpać z innych państw, pozwolą na dużo szybsze wdrożenie kolejnych rozwiązań technologicznych.