Dla Pacjenta

Lekarz w telefonie nie wystarczy!

Wydawać by się mogło, że możliwość konsultacji z lekarzem przez telefon lub videorozmowę, to już wyjątkowe usprawnienie dla systemu opieki zdrowotnej. Tymczasem na polskim rynku pojawiła się aplikacja DOZ, która pozwala mieć… „prywatnego” farmaceutę. Jak to możliwe?

 

Ile ludzi, tyle opinii

Porad dotyczących stosowania różnego rodzaju preparatów medycznych i paramedycznych szukamy – oczywiście – w Internecie. Ile razy, gdy tylko poczuliśmy się nieco gorzej otwieraliśmy magiczną stronę wyszukiwarki wpisując „jak wyleczyć…” lub „jak stosować lek/suplement”?

Niestety – fora interentowe, grupy dyskusyjne – chociaż pełne tzw. „dobrych rad”, często nie dają nam pewnej i rzetelnej informacji na temat stosowanych preparatów, okoliczności ich używania czy powodowania skutków ubocznych.

Oczywiście – idealną sytuacją byłaby wizyta w aptece i dłuższa pogawędka z farmaceutą, który rzetelnie wyjaśni, odpowie na pytania i wątpliwości, a nawet doradzi. Rzeczywistość jednak skutecznie weryfikuje te idealne plany. Nie chcemy stać w kolejkach, farmaceuci mają ograniczoną ilość czasu, apteki są „nie po drodze” – wymieniać można być długo. Niszę tutaj znaleźli twórcy aplikacji DOZ

 

Aplikacja DOZ – baza sprawdzonych wiadomości

Rozwiązanie tej sytuacji przynosi aplikacja DOZ. Umożliwia nie tylko kontakt z farmaceutą – o tym za chwilę. Aplikacja ta jest jedną z pierwszych na polskim rynku, która pozwala zamawiać leki z odbiorem w aptece, a suplementy – z dostawą do domu.

Ponadto ciekawą opcją jest „zarządzanie domową apteczką” – wpisanie wszystkich posiadanych w domu leków i bieżące aktualizowanie użycia, niweluje sytuacje, w których nagle potrzeba leku przeciwbólowego czy innych specyfików. Pozwala nawet na konsultację jej stanu.

Po udostępnieniu dla aplikacji DOZ aktualnej lokalizacji – możemy dowiedzieć się, do której apteki mamy najbliżej. Aplikacja ma również funkcje stricte reklamowe – promowane są produkty DOZ, możliwe jest porównanie cen, przegląd całej oferty aptek.

 

Aplikacja DOZ – farmaceuta w  Twoim telefonie

W sferę telemedycny, czy nawet telefarmacji – najbardziej wpisuje się opcja „Porada farmaceuty”.  Ważne jest, że odpowiedzi na pytania udzielają farmaceuci, którzy faktycznie w danym momencie mają czas. Po prostu biorą odpowiedzialność za dostarczenie osobie pytającej niezbędnych informacji, odpowiedzi na zadane pytanie.

Z farmaceutą w aplikacji DOZ można skontaktować się na dwa sposoby. Poprzez opcję „Mobilna apteczka” – do farmaceuty wysyłana jest prośba o weryfikację listy przyjmowanych leków. To szczególnie ważne dla osób, które leczą kilka, kilkanaście schorzeń jednocześnie. Leki po prostu na siebie oddziałują – mogą osłabiać swoje działanie, wzmacniać i doprowadzać do momentów dramatycznych.

Można tego uniknąć oczywiście – rozmawiając z lekarzem, który przepisuje kolejne lekarstwa. A można też skonsultować się z farmaceutą za pośrednictwem aplikacji DOZ. Dzięki „Mobilnej apteczce” – farmaceuta „dyżurujący” w systemie może obejrzeć listę przyjmowanych medykamentów i udzielić odpowiednich wskazówek. To bardzo zindywidualizowane podejście dostępne dzięki aplikacji DOZ.

Innym sposobem na kontakt z farmaceutą za pośrednictwem aplikacji DOZ jest opcja „Porada farmaceuty”. Wówczas można zadać dowolne pytanie, mając gwarancję, że po drugiej stronie odczyta je – a tym samym udzieli odpowiedzi – farmaceuta. By nie mieć wątpliwości, że odpowiada „robot” czy odpowiednio napisany skrypt informatyczny, farmaceuta będzie podpisany tytułem naukowym, imieniem i nazwiskiem.

Taki „czat” z farmaceutą często nie kończy się na prostej i krótkiej odpowiedzi na pytanie. Farmaceuta potrzebuje dopytać o szczegóły, by udzielić maksymalnie precyzyjnych informacji, czasem może rekomendować kilka rozwiązań, czasem – może po prostu zalecić wizytę u lekarza.  

Cyfrowe technologie nie tylko zwiększają możliwość dostępu do informacji. W przypadku zdrowia, leczenia i lekarstw ważny jest dostęp do RZETELNYCH informacji. Konsultacje z farmaceutami za pośrednictwem aplikacji DOZ na pewno pozwalają zaoszczędzić czas. Jednak przede wszystkim – zwiększają bezpieczeństwo nas, pacjentów, w czasie stosowania wszelkich medykamentów.

 

 

Opracowanie własne/Redakcja

Źródło:

Podobne artykuły

E-recepta – wady i zalety

Redakcja

Inteligentne soczewki sposobem na lepsze życie dla diabetyków

Redakcja

Innowacyjny polski chip zbada wrażliwość bakterii na antybiotyki

Redakcja
Wczytuję...

Ta strona używa plików cookies. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Lideo Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu (54-613) przy ul. Krzemienieckiej 120, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000042067, NIP: 8992216249, o kapitale zakładowym w wysokości 250.000,00 zł (“Spółka”). Mogą Państwo skontaktować się ze Spółką również poprzez wiadomość e-mail na adres kontakt@lideo.tech
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu – odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym.
 3. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych objętych formularzem stanowi wyrażona przez Państwa zgoda na ich przetwarzanie w ww. celu na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
 4. Państwa zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Spółkę jest dobrowolna i nie są Państwo zobowiązani do jej wyrażenia, jest jednak konieczna celem odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu – co wobec braku zgody nie będzie możliwe.
 5. Odbiorcą Państwa danych osobowych objętych formularzem jest wyłącznie Spółka, a  Państwa dane przetwarzać będą wyłącznie upoważnieni do tego pracownicy Spółki.
 6. Państwa dane osobowe będą przechowywane do momentu cofnięcia zgody na ich przetwarzanie, wyrażenia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania lub zgłoszenia Spółce żądania ich usunięcia – co mogą Państwo uczynić listownie na adres siedziby Spółki, w formie wiadomości e-mail na adres kontakt@lideo.tech lub w inny sposób wskazany w kierowanych do Państwa wiadomościach e-mail.
 7. Mają Państwo prawo do żądania od Spółki dostępu do danych osobowych dotyczących Państwa, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia tych danych.
 8. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z  prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem).
 9. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 10. Państwa dane osobowe będą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na dopasowaniu naszej oferty do państwa potrzeb na podstawie historii zakupów, co skutkować będzie wysyłaniem do Państwa oferty o treści dostosowanej do Państwa preferencji.
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Lideo Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu (54-613) przy ul. Krzemienieckiej 120, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000042067, NIP: 8992216249, o kapitale zakładowym w wysokości 4.972.900,00 zł, wpłaconym w całości (“Spółka”). Mogą Państwo skontaktować się ze Spółką również poprzez wiadomość e-mail na adres kontakt@lideo.tech.
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu – odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym. Niezależnie od tego, Państwa dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych Spółki.
 3. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych objętych formularzem stanowi prawnie uzasadniony interes Spółki, to jest odpowiedź na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym, a dotyczące działalności Spółki, jak również interes marketingowy (promocja produktów i usług Spółki) – a zatem art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
 4. Odbiorcą Państwa danych osobowych objętych formularzem jest Spółka, a  Państwa dane przetwarzać będą wyłącznie upoważnieni do tego pracownicy Spółki. Spółka może powierzyć przetwarzanie Państwa danych swoim usługodawcom, w szczególności obsługujących jej systemy teleinformatyczne.
 5. Państwa dane osobowe będą przechowywane do momentu wyrażenia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania lub zgłoszenia Spółce żądania ich usunięcia – co mogą Państwo uczynić listownie na adres siedziby Spółki, w formie wiadomości e-mail na adres kontakt@lideo.tech lub w inny sposób wskazany w kierowanych do Państwa wiadomościach e-mail.
 6. Mają Państwo prawo do żądania od Spółki dostępu do danych osobowych dotyczących Państwa, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia tych danych.
 7. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 8. Inspektorem Ochrony Danych jest r. pr. Maciej Skory, dane do kontaktu: r. pr. Maciej Skory, Rynek 7, 50-106 Wrocław, iod.lideo@iurico.pl, nr tel.: +48 71 344 56 59.
 9. Dane osobowe mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na dopasowaniu naszej oferty do Państwa potrzeb, np. na podstawie faktu Państwa zatrudnienia w określonym podmiocie – co może skutkować kierowaniem do Państwa oferty o treści dostosowanej do Państwa preferencji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lideo S.A. z siedzibą we Wrocławiu moich danych osobowych objętych powyższym formularzem, celem kontaktu ze mną w przedmiocie moich pytań lub wątpliwości ujętych w powyższym formularzu.

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Lideo Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu (54-613) przy ul. Krzemienieckiej 120, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000042067, NIP: 8992216249, o kapitale zakładowym w wysokości 4.972.900,00 zł, wpłaconym w całości (“Spółka”). Mogą Państwo skontaktować się ze Spółką również poprzez wiadomość e-mail na adres kontakt@lideo.tech.
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu – odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym. Niezależnie od tego, Państwa dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych Spółki.
 3. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych objętych formularzem stanowi prawnie uzasadniony interes Spółki, to jest odpowiedź na Państwa pytania lub wątpliwości ujęte w formularzu kontaktowym, a dotyczące działalności Spółki, jak również interes marketingowy (promocja produktów i usług Spółki) – a zatem art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
 4. Odbiorcą Państwa danych osobowych objętych formularzem jest Spółka, a  Państwa dane przetwarzać będą wyłącznie upoważnieni do tego pracownicy Spółki. Spółka może powierzyć przetwarzanie Państwa danych swoim usługodawcom, w szczególności obsługujących jej systemy teleinformatyczne.
 5. Państwa dane osobowe będą przechowywane do momentu wyrażenia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania lub zgłoszenia Spółce żądania ich usunięcia – co mogą Państwo uczynić listownie na adres siedziby Spółki, w formie wiadomości e-mail na adres kontakt@lideo.tech lub w inny sposób wskazany w kierowanych do Państwa wiadomościach e-mail.
 6. Mają Państwo prawo do żądania od Spółki dostępu do danych osobowych dotyczących Państwa, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, a także prawo do przenoszenia tych danych.
 7. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 8. Inspektorem Ochrony Danych jest r. pr. Maciej Skory, dane do kontaktu: r. pr. Maciej Skory, Rynek 7, 50-106 Wrocław, iod.lideo@iurico.pl, nr tel.: +48 71 344 56 59.
 9. Dane osobowe mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na dopasowaniu naszej oferty do Państwa potrzeb, np. na podstawie faktu Państwa zatrudnienia w określonym podmiocie – co może skutkować kierowaniem do Państwa oferty o treści dostosowanej do Państwa preferencji.

Wyrażam zgodę na korzystanie przez Spółkę z telekomunikacyjnego urządzenia końcowego w celu prowadzenia marketingu bezpośredniego, z wykorzystaniem mojego numeru telefonu wskazanego w formularzu, zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Spółki na adres mojej poczty e-mail informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Lideo S.A. z siedzibą we Wrocławiu (“Spółka”) moich danych osobowych objętych powyższym formularzem w celach marketingowych, a w tym marketingu bezpośredniego, tj. przesyłania na wyżej wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w postaci newslettera oraz prezentacji oferty Spółki w formie kontaktu telefonicznego.