Centrum współpracy start-upów i korporacji The Heart wspólnie z agencją Publicis, w maju 2019 roku stworzyli jedyną w swoim rodzaju fundację o nazwie “Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali” – w skrócie K.I.D.S. Fundacja powstała w by rozwijać dziecięce szpitale za pośrednictwem zastosowania najnowszych technologii.
Nowe technologie dla lepszego leczenia dzieci
Fundacja K.I.D.S. wykorzystując najnowsze, nowoczesne technologie planuje zmienić bieżące dziecięce szpitale w szpitale przyszłości. Mają to być placówki nowoczesne, bardziej przyjazne. Przede wszystkim jednak mają zapewnić większe bezpieczeństwo swoim pacjentom. “Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali” zamierza realizować projekty, a także uruchamiać w danych placówkach innowacyjne technologie, które pomogą chorym w przygotowaniu do wizyty, a także ułatwią poruszanie się po szpitalach.
Wdrażane zmiany mają również przyśpieszyć wykorzystanie nowoczesnych metod diagnostyki, leczenia w pracy medyków oraz ułatwić współpracę z fachowcami z całego świata. Innowacyjne technologie udoskonalić mają proces rejestracyjny, informacyjny, obieg dokumentów, a także zwiększyć przepływ pacjentów.
Założyciele fundacji K.I.D.S. tworząc szpitale przyszłości, chcą zapewnić większy komfort pacjentom oraz całemu personelowi medycznemu na każdym etapie,
począwszy od odnowienia wnętrz po nowoczesne zastosowanie technologii, w tym – automatyzację procesów. W swoich dalekosiężnych planach K.I.D.S. chce również wprowadzić nowe formy opieki, m.in. diagnozę ze wsparciem sztucznej inteligencji i telemedycyny.
Partnerzy K.I.D.S.
Pomimo że fundacja K.I.D.S. powstała w połowie tego roku – już na starcie zebrała około 170 000 zł. Pieniądze te pochodzą od 19 prywatnych fundatorów, tj. menedżerów The Heart oraz liderów pracujących z centrum korporacji i czterech firm dobrze prosperujących firm. Biznes widzi w fundacji nie tylko dobry CSR, ale wypełnienie luki technologicznej w służbie zdrowia.
Oprócz wsparcia finansowego fundacja K.I.D.S. otrzymała również pomoc w realizacji swoich założeń m.in. od firmy 4Results, która już na starcie zaangażowała się w udoskonalanie procesu rejestracji pacjentów, tworząc w tym celu pilotażowy projekt. Wspomnieć należy również o firmie Rhenus Data, która specjalizując się w zarządzaniu dokumentami, rozpoczęła przymiarki do digitalizacji 40-letniego archiwum danych medycznych, a także zautomatyzowania części procesów.
W trakcie są również prace nad projektem aplikacji z systemem informacyjnym dla pacjentów, który ułatwić ma im przygotowanie się do wizyty, a także poruszanie się po szpitalu. Tym zajmuje się obecnie zespół doświadczonych ekspertów IT.
Założyciele fundacji K.I.D.S. w celu stworzenia dziecięcych szpitali przyszłości zaangażowali duże firmy dysponujące odpowiednią wiedzą, odpowiednimi zasobami ludzkimi, a także finansami oraz polskie start-upy oferujące nowoczesne technologie transformujące służbę zdrowia.
K.I.D.S. zmodernizuje Centrum Zdrowia Dziecka
Jednostką, w której K.I.D.S będzie realizowało swoje działania jest Centrum Zdrowia Dziecka. Zostało zbudowane 40 lat temu ze składek społecznych. Jest jednym z wiodących szpitali w kraju, który leczy rocznie około 200 tysięcy dzieci z całej Polski. To również jeden z największych ośrodków transplantacji narządów u dzieci na świecie.
Fundacja K.I.D.S. – we współpracy z zarządcami – krok po kroku przenosić będzie Centrum Zdrowia Dziecka w XXI wiek. Patrycja Piekutowska, która została wyznaczona do zarządzania fundacją K.I.D.S., już wcześniej prowadziła różnego rodzaju inicjatywy charytatywne dla Centrum Zdrowia Dziecka. Należy wspomnieć, że to ona zorganizowała m.in. projekt, dzięki któremu kilkanaście firm budowlanych wyremontowało hol główny centrum i rozpoczęło remont podjazdu dla karetek. Już jesienią bieżącego roku przedstawiony zostanie szczegółowy plan rewitalizacji, a także rozpocznie się zbiórka pieniędzy na pierwsze projekty.
Fundacja K.I.D.S. jest pierwszą tego typu fundacją w Polsce. Łącząc wielkie firmy, a także polskie start-upy unowocześni wiele placówek, tworząc z nich szpitale przyszłości.
Opracowanie własne/Redakcja
Źródło: