Problem nietrzymania moczu jest po prostu krępujący. Czasem może wręcz skłonić do wycofania się z jakiegokolwiek życia społecznego. Pojawiają się jednak nowe możliwości leczenia nietrzymania moczu i rozwiązania wspierające osoby z niedyspozycją. Taką propozycją jest urządzenie DFree.
Jak leczyć nietrzymanie moczu?
To pytanie, na które odpowiedzi poszukują osoby, borykające się z problemem. To przede wszystkim seniorzy i osoby opiekujące się nimi. Co ciekawe – wśród osób, których dotyczy nietrzymanie moczu to również kobiety w wieku 30-60 lat. To aż 30% z nich!
Spośród najczęściej stosowanych rozwiązań dla osób próbujących leczyć tę dolegliwość, są cewniki. Na rynku dostępne są również wkładki higieniczne i pampersy – to jednak nie rozwiązuje trudności dla osób aktywnych zawodowo czy życiowo. A również dla seniorów może być niekomfortowe lub po prostu – krępujące.
Czujnik USG DFree sposobem na problemy z nietrzymaniem moczu
DFree jest szczególnie pomocne dla osób, które nie tylko nie trzymają moczu, ale również “nie czują” poziomu wypełnienia swojego pęcherza. Urządzenie sygnalizuje właśnie ten stan. Jak więc działa DFree?
Niewielki czujnik umieszczony jest na podbrzuszu jako klasyczny “wearables” – czyli ubieralne urządzenie, które można nosić “na sobie”. DFree stosuje technologię fal ultradźwiękowych. Wysyłane są one za pomocą czujników USG i “wędrują” przez skórę i błony wewnętrzne do momentu, w którym odbiją się od wypełnionego pęcherza. Wracają one do nadajnika, który sygnalizuje potrzebę udania się do toalety. W jaki sposób sygnalizowana jest ta konieczność? Oczywiście na smartfonie użytkownika lub jego opiekuna. Urządzenie ma przygotowaną specjalną aplikację działającą w systemie iOS oraz Android.
Problemy zdrowotne są generalnie rozumiane i akceptowane, jednocześnie dla samej osoby, która boryka się np. nietrzymaniem moczu – jest to po prostu niekomfortowe. Rozwiązania wspierające, jak np. DFree dają nadzieję na zwyczajne funkcjonowanie przy codziennych obowiązkach, zajęciach.
Opracowanie własne/Redakcja
Źródło: